Tomek, 32 lata, Kraków

Wróć do listy
Rate this post

Trójkołamacz!

Postanowiłem nawiązać współprace z trenerem aby zrealizować jeden cel: złamać tą „przeklętą” trójkę w maratonie. Miałem do tej pory na koncie tylko 2 maratony z dość niezłymi czasami (ostatni 3:03), ale potrzebowałem zmiany, nowych jednostek treningowych oraz nowej motywacji. Stwierdziłem, że aby złamać tą trójkę to muszę do tego podejść inaczej, na świeżo i bardziej profesjonalnie, bo dotychczasowe treningi miałem rozpisane z internetu 🙂 Krzyśka znałem z treningów „core stability” i siłownii więc wybór był dość oczywisty. To co mi się na wstępie spodobało (i dało niezłego kopa) to sprawdzian na sam początek – no bo jak się chce złamać 3 to trzeba mieć do tego jakieś podstawy. I tak pobiegłem test 5km, który na szczęście zdałem. Krzysiek rozpisał mi treningi, na następne niecałe 3 miesiące, a że zgłosiłem się do niego trochę za późno więc byliśmy w plecy o jakieś 2-3 tygodnie przygotowań. Krzysiek rozpisał mi wszystko co do każdego dnia, wraz z jednostkami stabilizacyjnymi i siłowymi. Treningi były, jakby to powiedzieć, dość wymagające dla mnie ale wiedziałem, że jak się chce osiągnąć cel to nie będzie łatwo. Przede wszystkim treningi były dla mnie świeże i dość urozmaicone to dało mi kopa i motywacje do ciężkiej pracy. Krzysiek na bieżąco monitorował postępy, dodając swoje komentarze. Mogłem się też z nim skonsultować w każdym momencie planu, jeżeli nie czułem się na siłach, lub musiałem coś zmienić w treningu. Na miesiąc przed maratonem pobiegłem testowy półmaraton, który też dał nam trochę danych do analizy i podpowiedział co trzeba zmienić (np. popracować na drugą połówką). Krzysiek od razu skorygował plan, zmieniając jednostki treningowe. To co było super to bieżący kontakt i poczucie, że ktoś profesjonalnym okiem czuwa nad planem i że wszystko jest przemyślane. Świadomość, że trener analizuje Twoje wyniki bardzo motywuje do ciężkiej pracy i wykonania wszystkich jednostek treningowych. Współpraca wyglądała perfekcyjnie! No i na koniec efekt – 2:59:52 w PZU Maratonie Warszawskim! To mówi wszystko! Dziękuje za współprace i polecam wszystkim!

NASZA OFERTA
Obozy biegowe
Przeżyj z nami niesamowitą biegową przygodę!

Wyjazd na obóz treningowy to nie tylko bieganie ale też świetna zabawa, spędzenie czasu z niesamowitymi ludźmi z różnych zakątków kraju i nie tylko. Profesjonalna opieka trenerów, zaplecze sportowe, piękne tereny, znakomite hotele to sprawy które powinny zachęcić wszystkich miłośników biegania.

Tutaj poznasz najnowsze rozwiązania treningowe, poprawisz technikę, poznasz metody szybkiej regeneracji, wzmocnisz mięśnie i rozwiniesz swoje biegowe skrzydła.