W mojej pracy wykorzystuje specjalnie wyselekcjonowane i poparte wieloma doświadczeniami metody treningu motorycznego. Wszystkie ćwiczenia są wybierane bardzo skrupulatnie i przemyślanie, stosuje tylko najlepsze i najbardziej efektywne, które dobierane są indywidualnie do grup lub zawodników z którymi prowadzę zajęcia.
Trening motoryki i sprawności ogólnej
Trening motoryki i sprawności ogólnej to elementy najbardziej zaniedbywane i niedoceniane przez zawodników. Wszyscy dążą do poprawy swoich rezultatów poprzez zwiększanie obciążeń treningowych, wprowadzanie coraz to trudniejszych dla ich organizmów treningów, w ekstremalny sposób zwiększają ilość przebieganych kilometrów. Po czym okazuje się że to nie działa, nie ma progresji lub co gorsza powstają urazy, kontuzje, które uniemożliwiają kontynuowanie przygotowań. Niestety dużo osób próbuje iść na skróty i konsekwencje tych czynów odczuwają na własnej skórze. Należy pamiętać, że nie tylko osoby początkujące, ale także zaawansowane i nie koniecznie tylko biegacze, ale także osoby uprawiające każdy inny sport np. piłkarze, narciarze, tenisiści itd. powinni zadbać o ten aspekt wszechstronnego rozwoju swojego organizmu poprzez trening motoryczny.
TYPY TRENINGU MOTORYCZNEGO W MOJEJ OFERCIE:
Trening plyometryczny
Ćwiczenia plyometryczne polegają na rozciągnięciu mięśnia i szybkim skurczu, co przynosi duże przyrosty mocy bez przyrostu masy mięśniowej. Podczas tych ćwiczeń aktywowanych jest więcej włókien mięśniowych. Jest to forma treningu, która łączy takie elementy jak siła i szybkość.
Trening SIŁY DYNAMICZNEJ
Siłę dynamiczną można rozwijać w różny sposób z zastosowaniem obciążeń zewnętrznych lub bez nich, gdzie obciążeniem jest nasze własne ciało. Odpowiednio dobrane ćwiczenia w znakomity sposób rozwijają siłę dynamiczną, która pozwala na osiągnięcie większej mocy naszych mięśni przy mniejszym zmęczeniu. W zależności od zastosowanych ćwiczeń możemy rozwijać zdolności do osiągania dużych prędkości lub utrzymywania przez dłuższy czas prędkości o średniej intensywności.
Trening z piłkami lekarskimi
Kształtowanie wydolności to za mało, aby myśleć o szybkiej poprawie wyników, a co ważniejsze zapobieganiu nieprzewidywanym urazom. Bieganie trzeba trenować wielotorowo. Samo bieganie tylko uchyla drzwi do rozwoju sportowego. Jednym z bardzo ważnych aspektów treningowych jest wzmacnianie mięśni, nie tylko nóg ale także brzucha, grzbietu, rąk. Cały nasz aparat ruchu poddany jest dużemu obciążeniu, a nieprzygotowany podlega szybszemu zużyciu. Trening z piłkami lekarskimi pozwala osiągnąć powyższe efekty. Najważniejszy jest dobór ćwiczeń i ciężaru piłki do poziomu zawodnika. Tego typu ćwiczenia najlepiej wykonywać pod okiem trenera.
Trening na płotkach
Trening na płotkach to możliwość rozwijania naraz wielu cech sprawności . Podczas takich zajęć nie tylko pracują nasze mięśnie, ale także układ nerwowy zarówno obwodowy jak i centralny. Kształtujemy gibkość i koordynację, rozwijamy zdolności szybkościowe i wytrzymałościowe. Poprawiamy ruchomość w stawach i sprężystość mięśni.
Trening core staibility
Ćwiczenia Core Stability, pozwalają na wzmocnienie gorsetu mięśniowego otaczającego tułów z przodu i z tyłu. Inaczej nazywanymi mięśniami rdzenia, ponieważ stanowią solidną podstawę i bazę, przez którą kontrolowane są wszystkie ruchy człowieka. Systematyczne wzmacnianie tych mięśni może zapobiec wielu urazom, wspomóc rehabilitację, poprawić siłę i technikę biegu. Odpowiednio dobrane zestawy w krótkim czasie przynoszą znakomite rezultaty.
Trening z gumami oporowymi
Trening z gumami oporowymi to kolejny sposób rozwijania siły i sprawności organizmu. Można go stosować do wzmacniania konkretnych partii mięśni lub do globalnych ćwiczeń angażujących wile segmentów mięśniowych. Można stosować opór gum w ćwiczeniach statycznych jak i dynamicznych. Wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć.
Trening na poduszkach sensomotorycznych
Podczas ćwiczeń na poduszkach destabilizacyjnych pracuje większa ilość włókien mięśniowych, dzięki czemu rozwijamy siłę i wytrzymałość większej grupy mięśni. Poprawiamy także zdolności koordynacyjne i przede wszystkim torujemy drogi przepływu impulsów poprzez układ nerwowy. Zwiększenie czucia głębokiego, poprawa siły włókien mięśniowych, udoskonalenie zmysłu równowagi to nie tylko elementy poprawiające nasze zdolności motoryczne, ale także chroniące nas przed urazami.
Wyjazd na obóz treningowy to nie tylko bieganie ale też świetna zabawa, spędzenie czasu z niesamowitymi ludźmi z różnych zakątków kraju i nie tylko. Profesjonalna opieka trenerów, zaplecze sportowe, piękne tereny, znakomite hotele to sprawy które powinny zachęcić wszystkich miłośników biegania.
Tutaj poznasz najnowsze rozwiązania treningowe, poprawisz technikę, poznasz metody szybkiej regeneracji, wzmocnisz mięśnie i rozwiniesz swoje biegowe skrzydła.