Kalkulator strategii startowej

Dowiedz się jak skutecznie startować!

Wielu biegaczy popełnia podstawowe błędy podczas startu na różnych dystansach. Podstawowym z nich jest źle dobrana strategia biegu. Ten kalkulator pozwoli Wam osiągnąć lepszy rezultat niż się tego spodziewacie! Przeczytaj więcej o STRATEGII STARTOWEJ

Zapisz wyniki do PDF
Wszystkie dane wysyłane zapisywane są w systemie tylko i wyłącznie do celów komunikacyjnych, informacje te nigdy nie będą udostępnione osobą trzecim
Kalkulator strategii startowej to świetne narzędzie dla osób poszukujących optymalnego rozłożenia sił podczas startów na dystansach od 10 km do maratonu. Odpowiednie zaplanowanie biegu pozwala uniknąć rozczarowań w trakcie zawodów, rozwijać swoje możliwości w miarę upływu dystansu i osiągnąć optymalny rezultat na jaki jesteście aktualnie przygotowani. W większości przypadków udaje się uniknąć tak zwanej „ściany” w maratonie i ukończyć go z uśmiechem na twarzy i z dobrą prędkością na finiszu. Do wyboru macie dwie strategię, które sprawdzają się u biegaczy.

Bieg na równe tempo

Pierwsza biegnij równo, czyli poszczególne kilometry biegnie się dokładnie w takim samym tempie jakie wynika z średniej z rezultatu który chcecie osiągnąć. Sprawdza się u zawodników którzy maja obawy przed tym że w końcowej fazie zawodów nie będą mogli przyspieszyć.

Negative split

Druga strategia to „negative split”, które polecamy wszystkim naszym zawodnikom i uważamy że jest najlepszą metodą jaką zawodnik może wybrać. Polega na stopniowym przyspieszaniu na poszczególnych i określonych odcinkach w miarę upływu dystansu na jakim startujecie. Schemat przyspieszenia jest dokładnie oszacowany i przedstawiony w kalkulatorze. Suma prędkości daje rezultat jaki chcecie osiągnąć. Zastosowanie tej metody pomaga również w momencie gdy zbyt ambitnie oszacujecie wynik na jaki chcecie biec. Całą zasadę działania wyjaśniamy w artykule „Wybór najlepszej strategii startowej”.

oferta trenerska

NASZA OFERTA
Obozy biegowe
Przeżyj z nami niesamowitą biegową przygodę!

Wyjazd na obóz treningowy to nie tylko bieganie ale też świetna zabawa, spędzenie czasu z niesamowitymi ludźmi z różnych zakątków kraju i nie tylko. Profesjonalna opieka trenerów, zaplecze sportowe, piękne tereny, znakomite hotele to sprawy które powinny zachęcić wszystkich miłośników biegania.

Tutaj poznasz najnowsze rozwiązania treningowe, poprawisz technikę, poznasz metody szybkiej regeneracji, wzmocnisz mięśnie i rozwiniesz swoje biegowe skrzydła.